Obsazení

Patrick Jane

Patricka Jana hraje Simon Baker. Konzultant CBI se znalostmi řeči těla a chování. Každý případ je velkou měrou uzavřen právě díky jeho schopnostem. V mládí Patrick kočoval spolu se svým otcem po poutích, kde se živili jeho schopnostmi „zázračného chlapce“. Později pracoval jako okultista, předstíral lidem kontakt se záhrobím a podobně. Takto se dostal i do televizní show, kde nazval sériového vraha Rudého Johna malým smutným mužem. Po návratu domů objevil zavražděnou ženu a dceru. Od té doby se nikdy nezapletl s žádnou ženou, pouze v první sérii ho na krátkou dobu okouzlí jedna pachatelka. Později se seznámil s Kristínou Fryovou Kristin Frye, jenž se živí jako “médium”. Jeho životním cílem je pomsta, veřejně tvrdí, že až bude Rudý John dopaden, osobně ho zabije a nepřenechá ho policii. Velice rád pije čaj. Je silný ateista a odmítá jakékoliv nadpřirozené a nevysvětlitelné jevy.

Teresa Lisbonová

Teresu Lisbonovou hraje Robin Tunney. Vedoucí týmu, dříve pracovala v týmu agenta Bosca. Potrpí si na dodržování služebních postupů a profesionalitu, což je v rozporu s Patrickovým přístupem. Její otec byl alkoholik, matka zahynula při automobilové nehodě. Jejím velkým úkolem je držet na uzdě Patricka; jako jediná z týmu dokáže odolávat jeho vyšetřovacím zkratkám. Několikrát byly naznačeny její možné problémy s alkoholem.

Kimball Cho

Kimballa Cho hraje Tim Kang. Člen týmu Teresy Lisbon, má nejbližší vztah s Patrickem. Dříve byl členem gangu Avon Park Playboys, po odsouzení nejbližšího přítele za nedovolené držení zbraní vstoupil do armády, poté se stal policistou. Jeho typickým rysem je tvrdý a chladný postoj při výsleších.

Wayne Rigsby

Wayna Rigsbyho hraje Owain Yeoman. Člen týmu Teresy Lisbon, dříve člen jednotky zabývající se žhářstvím. Zamilován do Grace Van Pelt, od druhé série mezi sebou mají vztah, který je ovšem veřejným tajemstvím, protože je to v rozporu s pravidly jednotky. Přátelí se s Kimballem, probírá s ním vztah s Grace. Wayne chce nakonec ve vztahu pokračovat, ale kvůli Grace vztah přeruší. Seriál si často dělá legraci z jeho posedlosti jídlem, často jí v autě nebo tam jídlo hledá.

Grace Van Peltová

Grace Van Peltovou hraje Amanda Righetti. Nejnovější členka týmu, často zůstává v centru CBI a provádí rešerše. Je velmi cílevědomá, snaží se získat uznání. Je řadovou členkou týmu. Má poměr s Rigsbym. Věří v mnoho okultních záležitostí, je duchovně založená, z čehož si Patrick často dělá legraci.

Rudý John

Rudý John, sériový vrah, vždy promlouvá buď písemně nebo přes prostředníka. Zabil Patrickovu ženu a dceru. Své oběti typickým způsobem podřezává, vždy k nim má nějaký emocionální vztah. Na stěně místnosti, v níž se nachází mrtvola, zanechává smajlíka nakresleného krví oběti a to tak, aby byl prvním co nálezce uvidí. Dokáže manipulovat lidmi, kterým dává pocit lásky, důvěry a bezpečí. Tým již byl několikrát velmi blízko jeho identifikaci, Rudý John však vždy těsně upláchl a jeho komplic zahynul, takže neexistuje nikdo, kdo by znal jeho identitu. V posledním díle 3. série se zobrazuje Rudý John tváří v tvář s Patrikem Janem. Ve 4. sérii se však ukáže, že nešlo o Rudého Johna. Na konci této série se Patrick seznámí s Lorelei, která se ukáže jako kumpánka Rudého Johna. Po spletitém vyšetřování a nástrahám, které Red John připraví, je zabit šéf Lisbonové, zato Lorelei je dopadena. V páté sérii se Red John pokusí Lorelei odklidit od Janeova dosahu. Patrick však Lorelei dostane z Federal County Jail a je s ní na útěku. Postupně zjistí, že Red John zabil Loreleinu sestru. A tak nechá Lorelei jít se slovy: “Až si sama uvědomíš pravdu, víš, kde mě najít.” Také se dozví, že se s Rudým Johnem už setkal, dokonce že si potřásli ruce. V díle “Red John” se dozvídáme, kdo je Rudý John (raději neuvádíme, nechcete přece přijít o napínavé rozuzlení), Patrick se s ním setkává tváří v tvář a zabíjí ho.

Virgil Minelli

Virgila Minelliho hraje Gregory Itzin. Do druhé série je nadřízeným Lisbon, poté, co Red John zabije Sama Bosca a jeho tým, odchází do důchodu. Má velmi pragmatický přístup, proto toleruje Patrickovy okliky. Velmi důvěřuje Lisbon. Nemá rád média.

Sam Bosco

Sama Bosca hraje Terry Kinney. Bývalý nadřízený Lisbon, šéf konkurenčního týmu CBI, který přebere případ Rudého Johna. Jane chce, aby ho Bosco o průběhu případu informoval, ten ale důrazně odmítá. Celý Boscův tým je Rudým Johnem a jeho komplickou vyvražděn, protože Rudý John chce, aby případ opět měl v rukou Patrick. Bosco je smrtelně zraněn a zanedlouho umírá v nemocnici. Je ženatý, přesto miluje Lisbon, přizná to ale až na smrtelné posteli. Nijak se netají odporem k Patrickovu stylu práce.

7 komentářů k “Obsazení

 1. Smazak

  zdravím, nevíte prosím někdo, ve kterém dílu se Jane vrací myšlenkami zpět, když vyřešil první případ CBI ?

 2. Anonyn

  od 6. serie se na to nedá koukat (nebo spíše se to nedá poslouchat)

  • Proto jsem se díval od 1 serie na SK dabing, je daleko lepší a celou dobu stejný

   • Karel

    Jak to může být lepší?? Zasraná slovenština. Když už, tak se koukejte na originál, tedy anglicky!

    • vypadni do pi..e ty český skur..enec ty ko…ot ty piča pojebaná česká

     • Tak to je moc

      Tak ty jsi jinej negramotnej chudák xD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Solve : *
28 − 17 =