01×23 – Ve stopách Rudého Johna

Red John’s Footsteps

Po nalezení těla Emmy Plaskettové na jediném kusu státní půdy v okruhu 100 mil, je na místo činu přivolán tým CBI i s Patrickem, aby vraždu vyšetřili. Hned jak si Patrick všimne, že má oběť nehty na nohou namalované vlastní krví, nakreslí prolétávající letadlo kouřem na obloze známého smajlíka, který patricka přesvědší, že za vraždou stojí Red John, který se výběrem místa chtěl ujistit, že k vyšetřování bude přivolán právě Patrick.

Dále je pohřešována Emmina sestra Maya. Vyšetřování začína v domě Plaskettů. Patrick se domnívá, že sestry nebyly pouze náhodný cíl, ale bude v tom něco více osobního a Lisbonová si myslí, že jde o Red Johnovu past na Patricka. Letadlo, které nakraslilo na obloze smajlíka, přivede Rigsbyho a Choa k P.O. Boxu neexistující firmy, kde najdou dopis, který je přivede k Rosalindě Harkerové. Slepá Rosalinda měla s Red Johnem vztah, mohla ho však popsat pouze podle jejich ostatních smyslů, než zraku. Podaří se jí tým přivest pouze k Red Johnově příteli, Dumarovi. Při prozkoumávání domu, spojeného s Red Johnem, se Patrick dostane na mušku šerifa Hardyho, alias Dumarovi. Patrick je zachráněn Lisbonovou, avšak Red John unikl ještě krůček přd nimi. V závěru se šerif Hardy – klíčová osoba pro odhalení Red Johna, osvobodí z pout a pokusí se střelit Lisbonovou, zastaví ho však výstřel z brokovnice, kterou ve svých rukách drží Patrick Jane.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Solve : *
30 − 17 =